شیشه

تازه های شیشه

کار ساخت کارخانه تولید شیشه های عطر در شیراز آغاز شد

 

کار ساخت کارخانه تولید شیشه های عطر در شیراز آغاز شد
به مناسبت دهه مبارک فجر و با حضور وزیر کار و امور اجتماعی کلنگ احداث نخستین کارخانه تولید شیشه های عطر و ادکلن کشور در منطقه ویژه اقتصادی شیراز به زمین زده شد.
به مناسبت دهه مبارک فجر و با حضور وزیر کار و امور اجتماعی کلنگ احداث نخستین کارخانه تولید شیشه‌های عطر و ادکلن کشور در منطقه ویژه اقتصادی شیراز به زمین زده شد.

مدیرعامل کارخانه پارس شیشه معطر دوشنبه در این مراسم گفت: با توجه به گران بودن قیمت تمام شده اینگونه شیشه‌ها در کشورهای تولیدکننده عطر و ادکلن احداث این کارخانه می‌تواند ارزآوری خوبی برای کشور داشته باشد.

ابوالفضل نجاتی افزود: با توجه به تاکید رییس جمهور در خصوص دعوت از سرمایه‌گذاران ایرانی مقیم خارج و فراهم شدن بسترهای مناسب و همچنین شرایط و تمهیدات خوبی که توسط استاندار فارس و اداره‌کل صنایع و معادن این استان فراهم شد و همچنین با توجه به تسهیلات به وجود آمده، مجوز احداث کارخانه شیشه‌های دهانه باریک مخصوص عطر و ادکلن اخذ گردید.

وی اظهار داشت: تمامی ماشین‌آلات این کارخانه از کشورهای معتبر اروپایی و صاحب تکنولوژی مدرن وارد شده و توسط کارشناسان ایرانی و خارجی نیز نصب خواهد گردید.

او ضمن بیان این مطلب که مواد اولیه کارخانه از منابع استان فارس تامین خواهد شد گفت: بخش عمده محصولات تولیدی این کارخانه به خارج از کشور خصوصا کشورهای اروپایی صادر خواهد شد و هم‌اکنون بیش از ‪ ۹۰‬درصد این محصول در بازارهای خارجی پیش فروش شده و بقیه تولیدات نیز به مصرف داخلی خواهد رسید.

این کارخانه در زمینی به مساحت ‪ ۵۰‬هزار مترمربع با زیربنای هفت هزار مترمربع احداث خواهد شد و زمینه اشتغال ‪ ۲۰۰‬نفر بصورت مستقیم و ‪ ۵۰۰‬نفر را به صورت غیرمستقیم فراهم خواهد کرد.

هزینه اجرایی این کارخانه ‪ ۲۰۰‬میلیارد ریال برآورد شده که ‪ ۱۱‬میلیون یورو سرمایه‌گذاری ارزی و مابقی نیز از طریق تسهیلات بنگاههای زودبازده تامین خواهد شد.

مدت زمان اجرای این طرح ‪ ۹‬ماه است و در صورت نیاز قابل گسترش نیز خواهد بود.

+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۹ فروردین۱۳۸۷ساعت 10:5  توسط حمید کیامیری  |