شیشه

تازه های شیشه

معرفی شرکت آلتین گوز

 

ALTINGÖZ ATEŞ TUĞLA

شرکت ما در سال 1977 در شهرمرسین تحت نام شرکت محدود صنعتی وتجارتی آتش آجر نسوز آلتین گوز تاسیس شد. در سال 1992 شعبه ما در منطقه چایراوا استانبول افتتاح شد و سپس مرکز مانیزبه چایر اوا نقل مکان کرد. مرکز ما در چایراوا استانبول بر روی 9500 متر مربع مساحت ساخته شده وبه مساحت 3500 متر مربع سربسته است ، تأسیس مرسین با امکانات 2000 متر مربع دارا است که با مساحت 14000 متر مربع سربسته بوده درحال نجام خدمت درمنطقه میباشد. در ابتدای تنهامعامله واردات و صادرات با آجر نسوز را انجام میداد امادر زمان حاضر ، شرکت ما در داخل محدوده، خودرا گسترش داده قادر پاسخگویی به همه نیازهای صنعت گردیده است.

شیشه ، سرامیک ، آهن و فولاد ، سیمان ، پردازش حرارتی ، انرژی ، شرکت پترو مواد شیمیائی ، روی ، کوره های آهک ، اجاق های شیشه و سرامیک لجن ،واکثر نیازهای سکتور هاازسوی شرکت ما فراهم گردیده است.

AZS Zac بلوک ، بلوک ژرگال ، زیرکون ، مولیته ، آندولوزیت ، سیلیس ، جدا شده و آجر زیرمول اندازه های مورد نظر بادقت کامل برش شده در ماشین آلات ما به

بریده و فرآوری گردیده است. بازهم درین بخش مواداستفاده شده مثل AZS مجوز Zac آتش Mullite ملات بتن ، ملات عایق ، تعمیرات ملات داغ را به فروش میرسانیم.

ساخت آجر عایق (1250 درجه سانتیگراد - 1700 درجه سانتیگراد در هر اندازه) ، عایق و آجر کیزل گور (800-1300 درجه سانتیگراد) ، جدا شده از ردیف پشت آجر ، پتو الیاف سرامیکی ، پلاک ، کلسیم سیلیکات ، سیلیکونی صفحات کاربید ، کوردیریت دست شویی در پرتو چنین پروفایل ها انتظار می رود و همچنان تولید (طرح ها و پروژه های مبتنی بر تولید آجرسفارشی) بخش های از ین قبیل مواد اولیه نسوز از جمله فروش های شرکت ما بوده و درین بخش خدمت شایان در صنعت خویش انجام نموده ایم.

AZS ZAC ، مولیته ، زیرکون ، زیرکون مولیته ، آندولوسایت سیلیمانیته ، صفحات کوردیریت ، ژارگال ، آلومونیا آتش رس ، آجر و ملات سیلیکا همیشه وجود دارد .

درصورت ارایه نمونه ها و طراحی های شما ، با توجه خاص و با شکل خاص به رشته و درجه حرارت و تولید انبوه آجر نسوز و مواد استفاده شده و شکل فضاو امثال این نوع نیازها ی تان باما در اختیار ما تماس بگیرید.

نشانی ما شهرستان گیبزه- نارسیده به شهر استانبول،جوار شرکت آرچیلیک،انباریولو.برای تثبیت و دیدن نیازهای تان منتظر استقبال شما در شرکت مان خواهیم بود.

 

+ نوشته شده در  یکشنبه ۲۹ بهمن۱۳۹۱ساعت 18:7  توسط حمید کیامیری  | 

نمایشگاه دایمی صنعت UPVC کشور

 

شیشه دوجداره

بوتیا صنعت
ب;وتیا صنعت
تلفن: 94-02188207987
هورام سازه
سپاهان
ه;ورام سازه سپاهان
تلفن: 02144459810
(دوازده خط)
نگین البرز
ن;گین البرز
تلفن: 22063559-22063483 22368331
نمایندگی
هورام سازه
پارسیان در
استان
گیلان
ن;مایندگی هورام سازه پارسیان در استان گیلان
تلفن: 01824236727
بلورپن
ب;لورپن
تلفن: 02636614050
	گروه صنعتی
دوهزار
گ;روه صنعتی دوهزار
تلفن: 02155751779

از سایت زیر دیدن نمائید.
http://www.upvccenter.com/

+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۰ مهر۱۳۹۱ساعت 8:25  توسط حمید کیامیری  | 

شركت صنايع مهتاب خراسان،

 

واحد توليد تيوب شيشه‌اي:


يكي از اجزاي مهم مورد استفاده در صنايع لامپ‌سازي، ساخت تيوب شيشه‌اي لامپ به عنوان قطعه اصلي مي‌باشد. واحد شيشه‌سازي شركت صنايع مهتاب خراسان، با استفاده از مدرن‌ترين ماشين‌آلات و تجهيزات خريداري شده از شركتهاي «Zippe آلمان، Sorg آلمان و شركت Olivotto ايتاليا»، قادر به توليد تيوب شيشه‌اي سودالايم در قطرهاي متفاوت مي‌باشد.

واحد شيشه‌سازي با ظرفيت توليد حداكثر 24 تن مذاب در روز قادر به توليد 27 ميليون تن تيوپ G40 (فلورسنت 40 وات) در سال مي‌باشد كه علاوه بر تأمين نياز واحدهاي لامپ‌سازي صنايع مهتاب خراسان؛ نياز ديگر توليدكنندگان لامپ فلورسنت را در داخل و خارج از كشور مرتفع سازد. توليد ساير قطرها براي مصارف ديگري از جمله تيوب‌هاي نئون، لوله‌هاي آزمايشگاهي، لامپ‌سازي FPL، لامپ‌سازي ماشين و غيره كاربرد دارد.

همچنين آزمايشگاه و بخش تحقيقات اين واحد، كنترل مواد اوليه را از نظر رطوبت دانه‌بندي، خواص شيميايي و فيزيكي و همچنين نظارت بر كيفيت توليدي بر عهده دارد و 99.8 درصد مواد اوليه اين واحد توليدي از منابع داخلي تأمين مي‌گردد.

واحد شيشه سازي از سه بخش كلي زير تشكيل شده است:

1) بخش آماده سازي مواد اوليه كه با استفاده از تجهيزات خريداري شده از شركت zippe آلمان مجهز شده است، مواد اوليه را مطابق با برنامه‌ريزي آزمايشگاه شيشه‌سازي طبق فرمول تعيين شده به بخش كوره‌ي ذوب تحويل مي‌دهد.

2) كوره ذوب شيشه كه با استفاده از آخرين تكنولوژي طراحي كوره شيشه توسط شركت Sorg آلمان تجهيز گرديده، مذاب مورد نياز خطوط شكل دهي و كشش را آماده مي‌نمايد.

3) خطوط توليد تيوب كه از ماشين آلات با كنترل ليزري توسط شركت Olivotto ايتاليا تأمين گرديده است، تيوب شيشه‌اي مورد نياز خطوط توليد لامپهاي فلورسنت و كم مصرف (كمپكت) را تأمين مي‌نمايد.


+ نوشته شده در  شنبه ۲ مهر۱۳۹۰ساعت 22:56  توسط حمید کیامیری  | 

شرکت استخراج و فآوری مواد اولیه شیشه

ما بزرگترین تولید کننده ما سه سیلیسی برای صنایع شیشه در ایران هستیم


درصنعت شیشه ، ماسه سیلیسی 60 تا 70 درصد مواد اولیه را تشکیل میدهد . کیفیت شیشه و ظروف کریستال به فاکتورهائی نظیر توزیع دانه بندی و ترکیب شیمیائی مواد اولیه مخصوصاً سیلیس بستگی دارد

بجز توزیع دانه بندی، وجود ناخالصی های مضر مانند اکسید آهن مستقیماً یکنواختی و کیفیت محصولات را تحت تأثیر قرار می دهد

با درنظر گرفتن الزام غیر قابل اجتناب کیفیت محصولات، کارخانه ما در یکی از غنی ترین مناطق معدنی ایران با ذخایر کوارتزیت فراوان بنا شده و به تولید ماسه سیلیسی مرغوب برای صنایع شیشه می پردازد

 

ما سه معدن، در قرمز آباد، ورکرود و خنداب داریم که حدود 40 کیلومتراز کارخانجات ما فاصله دارند و ذخایر آنها میلیونها تن برآورد شده است. از نظر زمین شناسی یک لایه کوارتزیت فوقانی مرغوب در معادن ما وجود دارد که به کمک مواد ناریه و ماشین آلات سنگین و مدرن به میزان 000 300 تن در سال استخراج و به محل کارخانجات حمل می شود. کارخانه فرآوری ما که به تکنولوژی پیشرفته و ماشین آلات مدرن تولید انبوه مجهز است، آماده است سیلیسی با کیفیت بالا، با ترکیب ثابت و مشخصات فیزیکی مورد پذیرش مشتریان را با کمترین هزینه و به موقع تحویل دهد. مشتریان ما عمدتاً صنایع عظیم شیشه جام و فلوت میباشند که با توجه به تولیدکنونی 000 200 تنی ما هنوز قادر به حضور در بازارهای جدید و تامین مشتریان جدید می باشیم. طرح توسعه ما نیز در دست اجرا است که همزمان با بالا بردن کیفیت تولیدات، میزان تولید را نیز دو برابر خواهد کرد

 
Our Products
Specification of silica powder
Chemical
Type
A 97.2 min 0.08   1.2
B 97.5 Min 0.045 1.2
BF 98±0.5 0.055 1.1
C 98±0.1 0.035 1.1
 
Physical
Grain size / Micron
Type A,B,C,D,F
2000 1200 Max 850 max 106-850 min <160 max
0% 0.1% 1% 94% 5%
Type BF
1000 850 >600 Max 106-600 Min <106 Max
Trace Trace 1% 94% 5%
 
Moisture
Max 5%
 
 
ارقام فوق با توجه به خصوصیات طبیعی سنگ تغییر میکند
 

+ نوشته شده در  یکشنبه ۱۷ آذر۱۳۸۷ساعت 11:1  توسط حمید کیامیری  | 

درباره شوگا

 

معرفی کلی سازمان : 

کارخانه شیشه وگاز «شوگا» در سال 1339 تاسیس شد . هدف اولیه تاسیس این کارخانه تولید بطر (شیشه ) نوشابه مصرفی نوشابه سازی ساسان بوده است . در سال 1341 با یک کوره کوچک فعالیت این شرکت آغاز شد ودر مدت چند سال ، تعداد کوره های آن به 5 عدد رسید که کوره شماره 4 بزرگترین و کوره شماره 5 جدیدترین آنها می باشد . تولید فعلی این کارخانه انواع بطر، جار و انواع بلور و غیره . . . می باشد .

اولین کوره کارخانه در سال 1341 مورد بهره برداری قرار گرفته است. با افزایش تقاضا در جامعه در سالهای بعد شرکت با احداث کوره و خط تولید جدید دامنه فعالیت خود را وسیعتر نموده که در حال حاضر دارای 5 کوره ذوب شیشه و 15 خط تولید می باشد . بر اساس سیاست جایگزینی ماشین آلات و تجهیزات فرسوده عملیات خرید و نصب ماشین آلات و تجهیزات از سال 1374 شروع و تاکنون کماکان ادامه دارد .

 

اهم محصولات تولیدی این شرکت عبارتند از :

·   انواع بطری مشتمل بر بطریهای نوشابه ، شیر پاستوریزه ، آبمیوه و آبلیموئی و . . .

·         انواع شیشه های داروئی و آرایشی

·         انواع بطریهای سبز و قهوه ای

·         انواع شیشه های جار و مربائی

·   بلور معمولی اعم از لیوان ،  قندان ، نیم لیوان ، کاسه و بشقاب و . . .

 

تعداد کل پرسنل این شرکت اعم از  تولیدی ،اداری و خدماتی حدود 1000 نفر میباشد .

 

این کارخانه به صورت شرکت سهامی عام اداره می شود که سهامداران آن و در صد سهام هر کدام بصورت زیر می باشد :

1-   بنیاد مستضعفان با   ( 4/55   درصد )   سهام .

2-   سایر سهامداران که مجموعاً با ( 6/44 درصد ) سهام ، سهامداران شرکت را تشکیل میدهند . 
   

گواهینامه های اخذ شده :

شرکت شیشه و گاز   «شوگا» در راستای دست یابی به بازارهای جهانی و ارتباط با سایر کشورها تلاش   گسترده ای نموده و   نهایتاً   موفق شد در سال 1379 گواهینامه استاندارد مدیریت کیفیت ISO 9000   را توسط شرکت RWTUV  از کشور آلمان دریافت نماید و در ادامه این راه نیز موفق به کسب گواهینامه استاندارد زیست محیطی ISO 14000  نیز گردید . این شرکت در حال حاضر با تبدیل نمودن این گواهینامه ها ، موفق به دریافت گواهینامه استاندارد مدیریت کیفیت ISO 9001:2000  و گواهینامه استاندارد زیست محیطی ISO 14001:2004 گردیده است و همچنین این شرکت دارای گواهینامه استاندارد تشویقی نوشابه جات از اداره استاندارد و محصولات صنعتی نیز می باشد

 

زمین کارخانه :

کل زمین شرکت شیشه و گاز «شوگا» در قطعه زمینی به محوطه کارخانه به مساحت 49166 متر مربع و محیط 1047 متر که از شمال به کارخانه ساسان متصل بوده و از سه  قسمت دیگر توسط خیابان های فرعی به عرض 10 متر محصور شده و از این طریق به جاده قدیم کرج   دسترسی و ارتباط دارد .

بخش کنترل کیفی و آزمایشگاه شرکت شیشه و گاز «شوگا» با در اختیار داشتن مجموعه ای از دستگاههای پیشرفته و مدرن نظیر XRF  مجهز به کامپیوتر ، دستگاه کامپیوتریزه جذب اتمی و اسپکتروفتومتر UV  ارزیابی کیفیت مواد اولیه و مراحل مختلف تولید شیشه از مواد اولیه  تا محصول نهایی را برعهده دارد .

دستگاههای مجهز این آزمایشگاه قادرند طرحهای مورد نظر سفارش دهندگان را در شش رنگ مختلف بر روی انواع بطری و بلور چاپ نمایند . ظرفیت چاپ بروی بطری در حال حاضر بیشتر     از 250000 عدد در روز است و کلیه محصولات چاپ شده توسط دستگاههای اتوماتیک پالتایزر بسته بندی می شوند . با توجه به امکانات متنوع تولیدی در شرکت شیشه و گاز«شوگا» این شرکت هم اکنون قادر است انواع محصولات خویش را برحسب سفارش مشتریان و متقاضیان به کشورهای مختلف جهان صادر نماید .

مواد اولیه :

مواد اولیه مورد استفاده این شرکت بشرح ذیل می باشد :

سیلیس ، آهک ، کربنات سدیم ، سلنات سدیم ، فلدسپات سدیک و پتاسیک ، سولفات سدیم ، اکسید آهن ، سلنیوم ، کبالت ، آرسنیک ، نیترات سدیم ، کلمانیت ،   ذغال ، B.F.S   یا سربار کوره ، براکس ، گچ ،    بیکرومات سدیم و خرده شیشه .

خط تولید :

عمده فعالیتها در صنایع شیشه سازی توسط دستگاههای اتوماتیک انجام می شود .

عمده فعالیتهای این شرکت نیز درتولید انواع بطر و جارتوسط دستگاههای IS  (  Individual   Section )    که 7 دستگاه آن مکانیکال و یکدستگاه آن الکترونیکال می باشد انجام می پذیرد   و در خصوص تولید بلور نیز    از 7 دستگاه پرس استفاده می شود .

 

www.shoga.net

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۶ مرداد۱۳۸۷ساعت 20:43  توسط حمید کیامیری  | 

پارس اُپال

 

پارس اُپال اولین تولید کننده آرکوپال در ایران

 

 • سال تأسیس شرکت: 1378
 • نوع فعالیت: تولیدکننده آرکوپال
 • فن آوری: استفاده از فن آوری بالا و جدیدترین استاندارد اروپا
 • دارنده گواهینامه استاندارد:  Iso 9002

نشانی: خ دکتر بهشتی خ پاکستان کوچه چهارم پلاک 30

88757930 021
88757931
88757932

88757930

021

                                فروش  info@pardisind-co.com

 

                        مديريت    admin@pardisind-co.com

 

 

 

 

 

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۷ اردیبهشت۱۳۸۷ساعت 8:42  توسط حمید کیامیری  | 

معرفی شرکت بلورک البرز

 

شرکت بلورک البرز که یکی از مهمترین و معروفترین تولید کنندگان بلور ایران به شمار می رود در شهر صنعتی البرز قزوین واقع شده و هم اکنون با ظرفیت اسمی 5500 تن در سال مشغول به فعالیت می باشد . از جمله مهمترین تولیدات این شرکت می توان به ظروف رومیزی شیشه ای با اندازه های متوسط و بزرگ ( نظیر دیس ، سینی ،کاسه، اردو خوری و ... ) و شیشه های صنعتی نظیر شیشه چراغ انواع خودرو ( پیکان ، پژو 405 ، رنو ، فیات Ponto ، مه شکن پژو 206 و سایر شیشه ها بنا به سفارش مشتری ) اشاره نمود . این شرکت با بهره گیری از تکنولوژی و ماشین آلات روز دنیا و نیز استفاده از مهارتها و تخصص کارشناسان داخلی و مشاوران اروپایی ، از بدو تاسیس تا کنون ، گام بزرگی در امر تولید ظروف و قطعات مورد نیاز و بهبود مستمر کیفیت برداشته و با تولیدات متنوع و با کیفیت خود توانسته است نقش بسزایی را در تامین نیازهای بازارهای داخلی و بخشی از بازارهای خارجی کشورهای اطراف ایفا نماید . لازم به ذکر است که کلیه ماشین آلات و تجهیزات به کار گرفته شده، از شرکت های معتبر اروپایی خریداری گردیده بطوریکه کوره ذوب موجود، بسیار ویژه و طراحی و کلیه تجهیزات مکانیکی ، الکترونیکی و الکتریکی از شرکت معتبر Sorg خریداری گردیده و از الکتریسیته و گاز جهت تامین انرژی حرارتی آن استفاده می گردد ، جهت تهیه لقمه مذاب از رباط های لقمه بردار ساخت شرکت معتبر و معروف Walter استفاده گردیده و همین امر توانایی و قابلیت تولید قطعات با وزن سنگین را میسر نموده است ، پرس ها و دستگاه های پولیش حرارتی نیز ساخت شرکت Walter بوده و از آنها جهت شکل دهی و تولید محصولات با کیفیت بالا و ابعاد و شکل های مختلف ( از قبیل بیضی ، مربع ، مستطیل ، گرد و ... ) استفاده می گردد شرکت بلورک البرز 100% خصوصی بوده و در سال 1381 هجری شمسی به بهره برداری رسیده است .
تعداد کل کارکنان آن در واحدهای تولیدی ، پشتیبانی ، خدماتی و ستادی 150 نفر می باشد .این شرکت دارای هر گونه آمادگی جهت اخذ سفارش از مشتریان برای تولید ظروف رومیزی با ابعاد و اشکال مختلف و نیز کلیه شیشه های صنعتی از جنس شیشه های سودالایم می باشد.
 
دفتر مرکزی و کارخانه :
قزوین، شهر صنعتی البرز، بلوار سهروردی، نبش امیر کبیر شرقی
صندوق پستی: 34315-1391
کد پستی: 34319-6-3639
تلفن: 0282-2227070-71     0282-2234270-73
فکس: 0282-2222404
پست الکترونیکی: info@blorocglass.com
وبگاه: www.blorocglass.com

 

.

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۷ اردیبهشت۱۳۸۷ساعت 8:33  توسط حمید کیامیری  | 

كريستالهاي عطر-شركت عطر بهشت زاهدان

 

 

zahedanbehesht.blogfa.com

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۵ اسفند۱۳۸۶ساعت 8:56  توسط حمید کیامیری  | 

شركت توليدي الياف پيوسته ( CF.CO )

 

شركت توليدي الياف پيوسته (  CF.CO )از سا ل 1373 فعاليت خود را در زمينه شناخت الياف شيشه و كاربردهاي آن آغاز نموده بكوشش مهندسين برجسته و فعال و با مشاوره و همكاري نزديك موسسه حمايت از رشد و توسعه صنايع ( بهساز) توانست بعنوان يكي از اولين موسسات ايراني مطالعات و تحقيقات فراواني در خصوص قابليتهاي توليدي مواد اوليه كشور و نيز معرفي الياف كامپوزيت و محصولات تكميلي آن انجام دهد . در سال 1376 با شناخت الياف بازالت و مزاياي بسيار آن نسبت به الياف شيشه و بازده مناسب و نيز هزينه تمام شده اندك تحقيقات خود را بر الياف بازالت متمركز نموده و در اين زمينه نيز بعنوان اولين و تنها مركز مطالعاتي در ارائه طرح توليد الياف بازالت و معرفي آن به جامعه صنعتي ايران گام بسيار مهمي را برداشته هم اكنون با همراهي موسسه بهساز در حال فراهم نمودن امكانات و بررسي و مقايسه مواد اوليه معادن ايران جهت احداث خط توليد الياف پيوسته از انواع شيشه و بازالت و محصولات تكميلي تيشو ، پارچه و لوله ميباشد بي شك تلاش صنعتي مهندسين ايراني زمينه ساز رشد و توسعه و جبران عقب ماندگي ميهن عزيز و انشاءالله موجب سربلندي ملت ايران خواهد شد

c-fibers.com

خرم آباد لرستان - شهرک صنعتی شماره یک   صندوق پستی  691

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۵ اسفند۱۳۸۶ساعت 8:49  توسط حمید کیامیری  | 

شرکت تولیدی شیشه های تزئینی صتپا

 

شرکت تولیدی شیشه های تزئینی و ساختمانی صتپا ، تولید کنده انواع شیشه های تزئینی با استفاده از تکنیک های مختلف می باشد. 
 محصولات این شرکت عبارتند از : شیشه های مات طرح دار، آیینه، شیشه های کریستالی برجسته ، شیشه های رنگی و شیشه های لمینت .

تلفن : 21-88652218 21 98+
دورنگار : 88652226 21 98+
پست الکترونیک : setpa@setpaco.com
نشانی : تهران، خیابان ولیعصر، بالاتر از پارک ساعی، کوچه گل، ساختمان گل، طبقه دوم، واحد 201 

 

 Skip Navigation Links

www.setpaco.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۵ اسفند۱۳۸۶ساعت 8:40  توسط حمید کیامیری  | 

معرفی شرکت Olivotto

 

این شرکت سازنده انواع ماشین آلات مربوط با تولید شیشه می باشد.

 

فایر پولیشینگ

 

آجر شیشه ای

 

 

 

 

 

+ نوشته شده در  دوشنبه ۲۴ دی۱۳۸۶ساعت 19:53  توسط حمید کیامیری  | 

معرفی شرکت Webber

 

این شرکت در زمینه فایر پولیشینگ (ماشین آلات-مشعل و...) فعالیت دارد.

Deutschland:
Webber Brennertechnik GmbH
Salinger Feld 32
58454 Witten
Telefon: +49 (02302) 89089-0
Fax: +49 (02302) 89089-10

 

Allgemeine Information: info@webber-brennertechnik.com
Webmaster: webmaster@webber-brennertechnik.com

 

 

series 65.000 Gas / oxygen burners without retention (pilotage)

For use with gas / oxygen pre-mixed fuel.
Compact, robust construction of heat resistant s/steel.
The burner can also be supplied without the protruding screw head.
Typical applications are to be found within the glass industry for the production of:
Lamp bulbs.
Stemware.
Ampoules and vials etc.

 

Connection thread: G 1/8" or a metric thread

Ordering key:

65.bbbxyyzz

bbb = burner width ' b' in mm.
x      = number of rows of flame ports.
yy    = number of flame ports per row.
zz    = flame port diameter (>0.3mm).


 

+ نوشته شده در  دوشنبه ۲۴ دی۱۳۸۶ساعت 19:39  توسط حمید کیامیری  | 

معرفی شرکت آلمانی Eirich

 

این شرکت دارنده تکنولوژی مخلوط کردن مواد اولیه-گرانول سازی مواد اولیه و ساخت مواد اولیه آماده در صنایع سرامیک-شیشه و... می باشد.

Maschinenfabrik
Gustav Eirich GmbH & Co. KG

Walldürner Str. 50
74736 Hardheim

Post: Postfach 1160
74732 Hardheim

Tel.: +49 (0) 6283 51 0
Fax: +49 (0) 6283 51 211
eMail: eirich@eirich.de

Granulating and pelletizing technology

Eirich can offer exceptional expertise in the field of granulating and pelletizing fine-grained and dustlike substances.

 • Ceramics
  Molding compounds, molecular strainers, proppants, varistor compounds, dental compounds, cutting ceramics, grinding agents, oxide ceramics, grinding balls, ferrites, etc.

 • Building materials
  Porosity agents for bricks, expanded clay, pearlite, etc.

 • Glass
  Glass powder, carbon, lead glass mixtures, etc.

 • Metallurgy
  Zinc and lead ore, aluminum oxide, silicon carbide, iron ore, etc.

 • Agricultural chemistry
  Lime hydrate, dolomite, phosphate fertilizer, peat fertilizer, mineral compounds, sugar beet seeds, etc.

 • Environmental protection
  Cement filter dusts, fly ash, slurries, dusts, lead oxide, etc.

+ نوشته شده در  دوشنبه ۲۴ دی۱۳۸۶ساعت 19:12  توسط حمید کیامیری  | 

معرفی شرکت vesuvius

 

سازنده انواع دیرگداز 

Vesuvius Group S.A./N.V.
Mechelsesteenweg 455, Bte 1
1950 Kraainem (Brussels)
Belgium
Tel: 32 (0) 2 766 01 30
Fax: 32 (0) 2 767 13 51
Vesuvius USA Corp.
P.O. Box 4014
1404 Newton Drive
Champaign, IL 61822
USA Tel: (1) 217 3515000
Fax: (1) 217 3515031

شیشه فلوت

داگ هاوس

VESUVIUS produces complex ZYAROCK® shapes for use in the Doghouse & Waist area. All ZYAROCK® parts are very easy to install, even during hot-repair.

Applications: ZYAROCK® back-wall shapes, front-wall toes and curtain blocks.

TWEELS AND FLAT ARCHES

VESUVIUS is widely recognised as the undisputed leader for tweels, and consistently supplies the highest quality products for float applications.

Screens, flat-arches and cover joints complement ZYAROCK® tweels in the canal area for an improved sealing and better atmosphere control.

Applications: ZYAROCK® tweels, flat-arches, screens and cover joints.

LEHR

ZYAROCK® Lift-out and lehr rolls have a minimal reaction with tin or tin oxides, and reduce sulphate build-up.

The unique properties of this material at operating temperatures facilitate the use of ZYAROCK® rolls with reduced diameters compared to the traditional rollers. It still keeps its unique geometric stability with no deformation.

VESUVIUS has the capability to produce rolls over 7 meters (23 feet) of length in its new plant specifically engineered for production of very large rolls.

+ نوشته شده در  شنبه ۲۲ دی۱۳۸۶ساعت 11:47  توسط حمید کیامیری  | 

شركت تابان (شیشه فلوت شیشه مشجر)

 

اين واحد يكي از توليد كنندگان عمده در زمينه توليد شيشه هاي مشجر و فلوت ويژه در ايران مي باشد. براي پاسخگويي به نياز مشتريان،گروه صنعتي كاوه شركت شيشه تابان را در سال ۲۰۰۴ راه اندازي نمود.

اين واحد توليدكننده شيشه هاي فلوت با مشخصات و كاربردهاي ويژه مي باشد.شيشه هاي اين واحد همچنين در توليد عينكها و ماسكهاي جوشكاري كه نياز به جذب نـور شـديد دارند و همچنين در طـراحي هاي داخلي بهتريـن گزينه براي انتخاب مي باشند.

شيشه هاي توليد شده در شركت تابان شامل گستره وسيعي از شيشه هاي مشجر مي باشد و كاملاً پاسخگوي نياز مشتريان مي باشد.


خط توليد تابان

شركت تابان يكي از اعضاء گروه صنعتي شيشه كاوه در اسفند سال۱۳۸۲در شهر صنعتي ساوه و در زميني به مساحت ۱۷۵۰۰متر مربع با احداث اولين كوره خود براي توليد انواع شيشه هاي مشجر به ضخامت ۴ الي ۱۰ ميليمتر و با حداکثر عرض مفيد۲۳۰ سانتيمترراه اندازي گرديد.كوره خط مينی فلوت اين شركت نيز براي توليد شيشه هاي ساده و رنگی به ضخامت ۴ الی ۱۰ ميليمترو حداکثر عرض مفيد ۲۲۰ سانتيمتر در طول خط، دربهمن سال ۱۳۸۳ راه اندازي شد .در سال ۱۳۸۵ مساحت کارخانه افزايش يافته و به ۲۰۵۰۸ متر مربع رسيد كليه محصولات اين شركت براي مصارف ساختماني و گاهاً صنعتی استفاده مي گردد .

ويژگيها و مشخصه هاي محصولات مشجر توليد تابان

 

ضخامت (ميلیمترمربع)
۳ ۴ ۵ ۶ ۸ ۱۰

محصولات مشجر توليدی تابان تنها در کيفيت A و محصولات فلوت توليدي تابان با توجه به نتايج آزمونهاي مختلف به 3 كيفيت زير طبقه بندي مي گردند


طبقه بندی کيفيت محصولات
نوع محصول درجه كيفي
ساختماني مطلوب A
ساختماني B
گلخانه ای Cويژگيهاي شيميايي
Oxide Agent SiO2 Al2O3 Fe2O3 CaO MgO Na2O
Clear Glass ۷۴-٪۶۹ ۲-٪۱ ۰.۱-٪۰ ۱۲-٪۵ ۶-٪۲ ۱۶-٪۱۲

 

ويژگيهاي عمومي
چگالي ۲.۵ گرم/سانتیمتر مکعب
مدول يانگ ۷۳۱۰ کيلوگرم/میليمترمربع
مقاومت در مقابل تغييرات حرارتي عالی
ميانگين استحكام خمشي در كوتاه مدت  ۵۰۰ کيلوگرم/سانتیمتر مربع
ميانگين مقاومت خمشي دربلند مدت ۱۰۰ کيلوگرم/سانتیمتر مربع


شیشه های مات
شركت شيشه تابان در زمينه شيشه هاي مات نيز انواع گوناگوني از شيشه ها را مطابق موارد ذيل ارائه مي دهد:

Withy

Flora

Leni

Sandy

Karatachi

Stripei

Pony

 

 

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۸ دی۱۳۸۶ساعت 11:21  توسط حمید کیامیری  | 

ایران فلوت (از شرکت های تابعه گروه صنعتی کاوه)

 

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۸ دی۱۳۸۶ساعت 11:14  توسط حمید کیامیری  | 

تصاویری از بلوره شیشه کاوه (از شرکتهای تابعه گروه صنعتی کاوه)

 

 

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۸ دی۱۳۸۶ساعت 11:8  توسط حمید کیامیری  | 

تصاویری از ساوه جام (از شرکت های تابعه گروه صنعتی کاوه)

 

+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۷ دی۱۳۸۶ساعت 16:21  توسط حمید کیامیری  | 

تصاویری از مظروف یزد (از شرکت های تابعه گروه صنعتی کاوه)

 

 

 

+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۷ دی۱۳۸۶ساعت 16:18  توسط حمید کیامیری  | 

تصاویری از کاوه سودا (از شرکت های تابعه گروه صنعتی کاوه)

 

+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۷ دی۱۳۸۶ساعت 16:11  توسط حمید کیامیری  | 

گروه صنعتی کاوه

 

گروه صنعتي شيشه کاوه در سال ۱۳۶۲شمسي با راه اندازي شرکت بلور و شيشه کاوه توسط آقاي ابراهيم عسگريان طرح ريزي وپايه گذاري شد. طي سالهاي ۱۳۶۹ تا کنون با راه اندازي بيش از ۱۴ واحد توليدي از رشد بسيار سريعي برخوردار بوده است. هدف از احداث اين کارخانجات , ايجاد خودکفايي,جلوگيري از خروج ارز از مملکت بوده و به اين ترتيب کليه فرايندهاي توليدي مرتبط با صنعت تخصصي خود , از توليد مواد اوليه تا انواع شيشه جام و بلور را بر عهده دارد.

حجم توليدات شيشه جام ۵۶۰۰۰۰۰۰ متر در سال است که مشتمل بر انواع شيشه جام ساده , رنگي و مشجر مي باشد واز اين ميزان سالانه ۴۰۰۰۰۰۰ متر آينه و ۸۰۰۰۰۰۰ مترمربع شيشه رفلكس توسط گروه صنعتي توليد مي شود.

ميزان توليد مواد اوليه مشتمل بر سيليس ,دولوميت,آهک و فلدسپار بالغ بر ۵۰۰۰۰۰ تن در سال و حجم توليد کربنات سديم ۲۰۰۰۰۰ تن در سال مي باشد.

سالانه ۴۵۰۰۰ تن انواع بلور توسط گروه صنعتی شيشه کاوه توليد می شود.

توليد بلوکهای شيشه ای (Glass Block ) برای اولين بار در ايران

گروه صنعتی کاوه با بيش از ۲۰ سال سابقه در زمينه توليدات بلور و شيشه مفتخر است محصول جديد خود - بلوک های شيشه ای (Glass Block ) را در طرحهای متنوع و رنگهای مختلف در آينده نزديک به بازار عرضه خواهد کرد.

+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۷ دی۱۳۸۶ساعت 16:8  توسط حمید کیامیری  | 

شركت صنايع شيشه خم اژدري


شركت صنايع شيشه خم اژدري (سهامي خاص) متولي صنعت شيشه خم در ايران از سال 1361 فعاليت خود را با توليد شيشه خم در كاربردهاي مختلف به منظور تحقق ايده هاي مهندسين معمار، طراحان نماي ساختمان و صنعتگران آغاز نمود . با توجه به گذشت دو دهه و متناسب با گسترش پهنه صنعت شيشه در ساختمان و حجم كارآيي در سطح كشور و افزايش تعداد كاركنان از دو نفر (تاسيس) به حدود صد نفر (اكنون) رشد صعودي خود را محفوظ و اينك با بهره گيري از پرسنل مجرب، خلاق و نوآورو قابليت و توانايي ارائه تنوع محصول ، دستيابي به ماشين آلات روز دنيا، امكان اجراي كليه توليدات شيشه اي ساختماني و صنعتي را مطابق با استانداردهاي بين المللي دارا مي باشد. تاكنون در پروژه هاي شاخص و مهمي چون : ساختمان اجلاس سران، بانك مركزي ايران، مركز اسناد وزارت امور خارجه ايران، كتابخانه ملي ايران، مجلس شوراي اسلامي ايران، ديوان محاسبات كشور و نيروگاه خورشيدي افتخار همكاري داشته و داراي چندين نمايندگي در شهرستانهاي مختلف كشور مي باشد. اكنون با حفظ وضع موجود و در راستاي خدمات بيشتر به صنعت ساختمان و تكميل سبد خدمات، اقدام به توليد درب و پنجره (U.P.V.C) تحت ليسانس كمپاني هاي معتبر آلماني نموده است و اميد راسخ دارد كه با بهره گيري بيشتر از نيروي فني و بكارگيري تكنولوژي و رعايت استانداردهاي جهاني در اين صنعت بيش از پيش پاسخگوي نيازهاي مشتريان باشد.
شيشه اي جديد با عملكردي عالي

اين محصول قابليت هاي زير را تامين مي نمايد: - كنترل انرژي و نور خورشيد - عايق حرارت - درخشندگي عالي - گذردهي نور - فرآيند آسان - كم تابش (فاكتور خورشيدي پايين) Sunergy بهترين شيشه با عملكرد بالا و با پوشش سخت در جهان مي باشد كه زيبايي برجسته اي دارد و در تمام فصول باعث صرفه جويي در انرژي مي شود.( گرم در زمستان و سرد در تابستان) Sunergy در حاليكه به انتقال نور ادامه مي دهد، به شدت انتقال حرارت خورشيدي را متوقف مي كند. بخاطر خواص عالي كنترل آفتاب مي توان در هزينه هاي تهويه هوا در تابستان و همچنين بدليل عايق حرارتي و كم تابش بودن ( Low-E ) در هزينه هاي گرمايش در زمستان صرفه جوئي كنيم.

 


Sunergy داراي پوشش ( Pyrolytic ) سخت مي باشد و به همين دليل مي تواند به آساني تحت پروسه هاي مختلف مانند: برش ، سكوريت، لمينيت، خمش، دوجداره و تك جداره قرار گيرد. Sunergy از نظر زيبايي ، پاسخي به پيشرفته ترين پيش نيازهاي معماري مي باشد. بعلت كم بودن مقدار رفلكس (بازتاب)، باعث مي شود اشياء را بتوان با رنگ واقعي خودشان مشاهده كرد. Sunergy به سه رنگ در دسترس باشد : ساده، سبز، آبي آسماني. Sunergy باعث آسايش بصري و حرارتي مي گردد. تركيبي عالي از انتقال نور، كنترل نور آفتاب ( Solar Control) و عايق حرارتي ، باعث مي شود كه Sunergy به شيشه اي عالي و ايده آل براي تمام فصول تبديل مي شود. با توجه به نمودار گرافيكي كه مصرف انرژي نشان مي دهد مي توان به خواص بكارگيري اين نوع شيشه ها پي برد. ابعاد ساختمان به طول و عرض 20 متر و ارتفاع 5/2 متر حداكثر يك طبقه و هرچهار طرف ساختمان با شيشه پوشيده شده است.


+ نوشته شده در  چهارشنبه ۳۰ آبان۱۳۸۶ساعت 11:17  توسط حمید کیامیری  | 

شركت شيشه قزوين


تاريخ تأسيس :      ۱۱/۷/۱۳۴۴
  شماره ثبت :              ۱۰۱۶۴
  سرمايه اوليه : ۱۲۰ ميليون ريال
   سرمايه فعلي ثبت شده : 84 ميليارد ريال
  عضو سازمان بورس اوراق بهادار در تهران از ديماه ۱۳۴۹
  خلاصه موضوع فعاليت شركت طبق اساسنامه : تأسيس كارخانه شيشيه جام به منظور توليد
 

توزيع و فروش شيشه جام و فرآورده هاي فرعي و هر گونه محصولات شيشه اي ديگر ، همچنين مشاركت در ساير شركتها و بطور كلي انجام كليه عمليات و معاملات مالي و تجاري و صنعتي كه بطور مستقيم مرتبط با موضوعات فوق مربوط است .


   شركت داراي چهار كوره توليد شيشه جام به شرح زير مي باشد :
 

ظرفيت اسمي نوع توليد تعداد خطوط توليد  
  ۱۸,۰۰۰ تن مشجر يك  كوره (۱)
۱۹,۰۰۰تن ساده و مشجر دو  كوره (۲)
۳۰,۰۰۰ تن ساده دو  كوره (۳)
۵۳۴,۰۰ تن ساده سه  كوره (۴)


شركت داراي دو خط شيشه سکوريت و يك خط توليد شيشه دو جداره و يك خط توليد شيشه طلقي مي باشد .
شركت داراي يك واحد توليد و فرآوري مواد اوليه شيشه مي باشد كه مصرف پودر سليس و دولوميت كوره ها را تأمين مي نمايد . شركت داراي معادن سنگ دولوميت جهت تأمين سنگ دولوميت مورد نياز واحد توليد و فرآوري مواد اوليه مورد استفاده خود مي باشد.         كارخانه شركت واقع در سه كيلومتري شهر قزوين به رشت مي باشد و واحد توليد و فرآوري مواد اوليه شيشه در منطقه اي بنام فارسجين قرار گرفته .

 

شركت استخراج و فرآوري مواد اوليه شيشه = توليد كننده پودر سليس مورد نياز صنعت شيشه به ظرفيت اسمي ۲۰۰,۰۰۰ تن در سال بوده که ۴۵ درصد سهام شركت مذكور متعلق به شركت شيشه قزوين مي باشد . شركت شيشه قزوين داراي دو عضو هيئت مديره در شركت مذكور مي باشد .

ركت سهامي شيشه قزوين يكي از توليد كنندگان عمده شيشه جام در ايران است طبق آخرين آمار تقريباً از هر دو ساختمان در ايران ، يكي از آنها از شيشه هاي توليد شده در كارخانه شيشه قزوين استفاده كرده است . توليدات عمده ما به شرح زيرند :
۱) توليدات شيشه جام
اين نوع شيشه كه با كشيدن شيشه مذاب به سمت بالا و سپس هدايت آن بر روي يك غلطك به جهت افقي است در يك فرآيند بنام كلبرن توليد مي گردد . شيشه پس از قرار گرفتن در جهت افقي وارد گرمخانه شده و پس از تنش زدايي بطور اتوماتيك به قطعات دلخواه برش داده شده و سپس آماده تحويل مي گردد .

ويژگيها

۱- داراي سطح صاف و پرداخت شده مي باشد .
۲- داراي قابليت نور گذري  و ديد خوبي است .

كاربردها

۱- استفاده در پنجره هاي ساختمان .
۲- استفاده در داخل ساختمان براي ديوارهاي جداساز
۳- استفاده براي روميزي و اثاثيه منزل

 رنگهاي قابل توليد:
 شيشه ساده
 شيشه برنز
 شيشه دودي
 شيشه مسي
 شيشه فيروزه اي
 ضخامتهاي در دسترس بين ۳ تا ۱۰ ميلي متر

۲)شيشه هاي مشجر 
 شيشه مشجر شيشه اي است داراي ويژگي خاص كه ضمن عبور دادن نور از خود تصوير شيئي را كه در طرف ديگر است بصورت تار نشان مي دهد و مانع از ديد كامل مي گردد . اين شيشه با استفاده از روش Roll-Out توليد مي گردد كه شيشه مذاب با گذاشتن از بين دو غلطك نقش خاصي را كه بر روي غلطك تحتاني حك شده است بر روي شيشه منتقل مي نمايد.

 ويژگيها :
 ۱- كاربرد در دكوراسيون ساختمان: از آنجائيكه نقش هاي موجود داراي تنوع زيادي مي باشد و در رنگهاي مختلف نيز قابل توليد است اين شيشه ها نقش مهمي در دكور داخلي ساختمان دارا مي باشند
 ۲- خواص نيمه نور گذر: از آنجائيكه نقش روي اين شيشه ها سبب شكست نور مي شود شئ مشاهده شده پشت اين شيشه ها كاملاً روشن ديده نمي شود و نقش قابل ملاحظه اي را در ايجاد خلوت لازم در منازل مسكوني دارا مي باشد .
رنگهاي قابل توليد
 بي رنگ
 سبز 
 آبي
 برنز
 زرد
خاكستري
 ضخامتهاي قابل توليد بين ۴ تا ۱۰ ميلي متر
 رنگهاي بالا در ۹  طرح مختلف قابل توليد است.

۳) شيشه هاي دو جداره با استفاده از تكنولوژي اروپائي
 حداقل فضاي بين دو شيشه ۱۲ ميلي متر
 حداكثر فضاي بين دو شيشه ۵۲ ميلي متر
 حداقل اندازه شيشه ۳۵۰×۱۸۰ ميلي متر
( حداكتر اندازه شيشه۲۵۰۰×۲۰۰۰ ميلي متر)

 ۴) شيشه هاي تزئيني سكوريت :
اين نوع شيشه با استفاده از يك فيلم نازك از رنگهاي معدني و چسباندن آن بر روي شيشه معمولي توليد مي گردد كه پس از خشك شدن در كوره سكوريت ضمن ايجاد درجه حرارت لازم براي تركيب شدن فيلم نازك با سطح شيشه ، شيشه نيز سكورپت خواهد شد .

ويژگيهاي اين نوع شيشه :
۱- داراي ظاهر زيبا
۲- مقاوم در برابر خراش
۳- مقاوم در برابر رطوبت
۴- مقاومت بيشتر در برابر شكست و ايمن تراز شيشه معمولي

كاربردهاي اصلي:
۱- درهاي شيشه اي
۲- پارتيشن هاي داخل ساختمان
۳- استفاده براي روميزي و وسائل داخل ساختمان

حداقل ضخامت ۴ ميلي متر حداكثر ضخامت ۱۹ ميلي متر

۵) شيشه هاي ساختماني طلقي با استفاده از تكنولوژي تام گلاس (ايمنس)
اين نوع شيشه با قرار دادن يك يا چند لايه P.V.B بين دو قطعه شيشه توليد مي گردد كه داراي خواص ذيل است :

- جلوگيري از ورود اشعه مضر U.V
- مقاوم در برابر باد
- مقاوم در برابر ضربه
- ايمن در صورت شكست
- ايمن در برابر زلزله
- كاهش آلودگي صوتي

پروژه هاي در دست اجرا:
) پروژه فلوت : با ظرفيت  ۱۸۰,۰۰۰ تن در سال كه با ماشين آلات خارجي گشايش اعتبار گرديده و با مشاركت شركت Pilkington انگلستان به انجام خواهد رسيد .
۲) توليد شيشه رفلكتيو : با ظرفيت ۱۰۰۰۰۰۰ متر مربع در سال با امكان توليد شيشه هاي Low-E
۳) توليد شيشه اتومبيل : با ظرفيت ۳۰۰۰۰۰ ست شيشه اتومبيل در سال .


 + نوشته شده در  چهارشنبه ۳۰ آبان۱۳۸۶ساعت 11:16  توسط حمید کیامیری  | 

شركت شيشه سازي مينا

اين شركت در سال 1346 با هدف توليد انواع شيشه هاي مظروف و تامين شيشه و جعبه كارخانجات نوشابه سازي تاسيس گرديد . اين شركت با ايجاد تحول اساسي در كيفيت محصولات توليدي خود در سالهاي اخير ، ضمن تامين شيشه مورد نياز اكثر توليد كنندگان مواد غذايي و آشاميدني كشور فعاليت و موزه خليج فارس گسترش داده است . CIS خود را در زمينه صادرات بطري در بازارهاي كشورهاي  

خدمات شركت شيشه سازي مينا عبارتند از :  

توليد انواع شيشه هاي مظروف 

چاپ روي شيشه 

 توليد جعبه هاي پلاستيكي مخصوص

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۳۰ آبان۱۳۸۶ساعت 11:12  توسط حمید کیامیری  | 

معرفی شرکت بلور گمین

شرکت بلور گمین ( سهامی خاص) در سال 1361 به منظور تولید انواع گونا گون بلور خانگی و صنعتی تاسیس گردید.

کلیه تجهیزات و ماشین آلات خطوط تولید از سازندگان معروف دنیا و با تکنولوژی برتر انتخاب و خریداری شده است.

دو کوره ذوب موجود در کارخانه عبارتند از:

 • کوره ریکوپراتور با ظرفیت کشش 22 تن مذاب در روز که 3 خط تولید را تغذیه می کند.

 • کوره ری جنراتور با ظرفیت کشش 60 تن مذاب در روز که 4 خط تولید را تغذیه می کند.

خطوط متنوع تولید با داشتن قابلیتهای خاص قادر به تامین کلیه نیازهای مشتریان در اندازه های کوچک و بزرگ، ظروف بلوری و ظروف نشکن می باشد. قابل ذکر است که وجود دو دستگاه رباط با استفاده از تکنولوژی روز دنیا قابلیت تولید اقلام سنگین اعم از خانگی و صنعتی را برای تامین نیاز مشتری میسر می سازد.

شرکت بلور گمین بعنوان اولین دارنده نشان استاندارد ISO 9002 جهت تداوم رضایت مشتری همچنان کوشا بوده است که اینک آن را به ISO 9001 ارتقاء داده است. این شرکت تولید کننده منحصر به فرد اقلام صنعتی استاندارد می باشد که شامل انواع شیشه چراغ اتومبیل و پوشش کنتوراست.

مدیریت و کارکنان با تجربه و توانای بلور گمین، کسب رضایت مشتریان را با در نظر گرفتن ارتقاء کیفیت اقلام تولیدی هدف اصلی خود قرارداده اند.

و در پایان یاد آوری می گردد که این شرکت قادر به تامین نظر شما در تولید اقلام خاص می باشد. 

دفتر مرکزی :

 تهران -  میدان آرژانتین - روبروی درب غربی پارک سوار -
  ساختمان شماره 5  - طبقه اول - واحد 4

تلفن :  88793363  -  88787170

فاکس : 88883717
 

کارخانه :

 قزوین -  کیلومتر 3 جاده رشت - بعد از کارخانه شیشه قزوین -

  تلفن :   7- 2239993 -  ( 0281)

فاکس :   2222663 -  ( 0281) .
 

info@gaminglass.com

http://www.gaminglass.com


+ نوشته شده در  یکشنبه ۱۸ شهریور۱۳۸۶ساعت 16:25  توسط حمید کیامیری  | 

معرفی شرکت شیشه فلوت لیا

كارخانه شيشه ليا:
  تاريخچه اين كارخانه به ۳۰ سال پيش برميگردد، زمانيكه تيم مديريت اين كارخانه اقدام به تأسيس و راه اندازى كارخانه پارس شيشه ـ توليد كننده شيشه هاى ايمنى اتومبيل و ساختمان ـ نمود. بعدها در سال ۱۹۹۳ اين تيم مديريت اقدام به گسترش فعاليت خود با راه اندازى خط شيشه به روش فلوت كرد. كارخانه شيشه ليا، خارج از شهر قزوين به مساحتى بالغ بر -/۳۰۰،۰۰۰ متر مربع واقع شده است كه تحت ليسانس كارخانه گلاوريل بلژيك ميباشد. شيشه ليا توليدكننده عمده شيشه رفلكتيو و فلوت در ضخامتهاى ۲۰ـ۲ ميليمتر ميباشد. اين كارخانه همواره از كيفيت بسيار بالايى بهره مند است.
   
   
  ظرفيت توليد شيشه ليا:
 

ظرفيت توليد شيشه ليا -/۱۴۰،۰۰۰ تن در سال به روش فلوت ميباشد

 

آدرس : تهران خيابان ميرداماد پلاك ۱۷۵
+۹۸ ۲۱ ۲۲۵۶۶۱۵ : تلفن
+۹۸ ۲۱ ۲۲۷۶۶۹۰ : فاكس
management@liyaglass.com : پست الكترونيكى

www.liyaglass.com : وب سايت

 

 

 

 

 

+ نوشته شده در  یکشنبه ۱۸ شهریور۱۳۸۶ساعت 16:17  توسط حمید کیامیری  | 

آبگينه

 

« معرفي شركت توليدي و صنعتي آبگينه »   Abguineh   glass   co .

 

شركت توليدي و صنعتي آبگينه در سال 1343 تأسيس و بهره‌برداري از اولين واحد توليد شيشه جام (Sheet glass ) آن در سال 1351 آغاز گرديد .

اين شركت با تقويت واحد تحقيق و توسعه و با تكيه بر تخصص ، تجربه و تعهد كادر فني و مهندسي خود و با داشتن مجموعه‌اي مدرن و منسجم از امكانات لازم و با توجه به دسترسي آسان به معادن غني سيليس و سوخت در كشور موفق به ساخت انواع گوناگون شيشة مورد نياز كشور در امور ساختماني ، صنايع اتومبيل و گرديد . كارخانجات آبگينه با توليد انواع شيشه‌هاي ساختماني جام ساده و مشجر  و مسلّح ، شيشه مشجر رنگي ، انواع شيشه‌هاي طلقي و ايمني اتومبيل و همينطور شيشه‌هاي ايمني ساختماني كاملترين كارخانة توليدي در صنعت شيشة جام كشور مي‌باشد .

اين كارخانجات توليد شيشه جام ساده در ضخامت‌هاي 3 ، 4 ، 5 و 6 و 8  و 10 و 12 ميليمتر و همچنين  شيشة جام مشجر در همين ضخامتها و  طرحها  توليد مي‌كند ، البته فعلاً خط توليد شيشه مشجر رنگي برچيده شده  است ، در كارخانجات آبگينه سالانه 60 هزار متر مربع انواع شيشه‌هاي ايمني  (جانبي) و طلقي (جلو) انواع اتومبيل توليد و به بازار عرضه مي‌شود همچنين در سال ،70 هزار متر مربع انواع شيشه‌هاي ايمني ساختماني و صنعتي از قبيل شيشه‌هاي اجاق گاز ، بخاري گازي و توليد مي‌شود .

در سال 1370 براي اولين بار در كشور انواع شيشه‌هاي مشجر مسلّح در كارخانجات آبگينه توليد گرديد و اين شركت قادر است سالانه 30 هزار متر مربع از اين نوع شيشه      را توليد و به بازار عرضه نمايد .

واحد كنترل كيفيت :

نظر به اهميت كيفيت محصولات توليدي ، آبگينه با در اختيار داشتن آزمايشگاههاي مجهز و متخصصين مجرب كلية محصولات خود را در مراحل مختلف بدقت كنترل نموده و در صورت مطابقت با استانداردهاي داخلي و خارجي به بازار مصرف ، عرضه مي‌كند .

از جمله محصولات كارخانجات آبگينه توليد شيشه‌هاي رفلكتيو مي‌باشد كه به لحاظ زيبايي و ويژگيهاي خاص در نماي ساختمانها مورد استفاده قرار مي‌‌گيرد ، همچنين شركت داراي توليد شيشة لعابي نيز مي‌باشد .

به منظور صرفه‌جويي در مصرف انرژي و جلوگيري از انتقال صدا و حرارت ، شركت آبگينه با ايجاد واحد توليد شيشه‌هاي دو جداره نياز طرحهاي ساختماني و همچنين واگنهاي مسافربري راه‌آهن را تأمين مي‌كند .

شركت علاوه بر فعاليت اصلي خود كه توليد انواع شيشه‌هاي تخت ، ايمني و طلقي مي‌باشد با سرمايه‌گذاري و مشاركت در ايجاد شركتهاي زير نقش مؤثر خود را در تكميل زنجيرة توليد ايفا نموده است :

1)  شركت نصب و تهيه شيشه‌هاي ايمني آبگينه(در حال حاضر اين شرکت منحل شده است)

2)   شركت ديده پرداز (توليد كنندة شيشة اپتيك ، عدسيها و منشورهاي صنعتي)

3)            شركت سولفورين (توليد كنندة كربنات سديم)

4)   شركت استخراج مواد اولية ايران (توليد كنندة پودر سيليس)

شركت استخراج مواد اولية شيشة ايران كه مجهز به واحد فراوري و آرايش سيليس مصرفي كارخانجات شيشة كشور مي‌باشد يكي از شركتهايي است كه با مشاركت شركت آبگينه با ظرفيت سالانه 200 هزار تن در سال 1372 به بهره‌برداري رسيد .

شركت ديده پرداز كه 100 % سهام آن متعلق به آبگينه است در سال 1374 به منظور توليد انواع شيشه‌هاي اپتيكي راه‌اندازي شد . ظرفيت توليد اين واحد برابر 500000 زوج شيشه‌هاي بيرنگ و فتوكروميك در رنگهاي خاكستري و قهوه‌اي و در ضخامت‌هاي 3 الي 8 ميليمتر مي‌باشد ، اين شركت همچنين نسبت به راه‌اندازي خط توليد انواع          عدسيها ، منشورها و اقدام مي‌نمايد .

آبگينه در سال 1351 ، كورة شمارة 1 را با سيستم ليبي آونز به كمك يك شركت بلژيكي طراحي و راه‌اندازي كرد كه ساليانه توانست 40 هزار تن توليد داشته باشد           در سال 1371 پروژة ساخت و راه‌اندازي كورة شمارة 2 كه روش آن كالبورن ژاپني بود    را انجام داد كه با اين دو كوره ساليانه 100 هزار تن انواع شيشه‌هاي جام ساده ، مشجر      ايمني ساختماني ، طلقي اتومبيل ، دو جداره ، لعابي ، رفلكتيو  را توانست توليد نمايد . كورة شمارة 1 در3 دوره كاركرد داشته و پس از هر دوره تحت تعميرات سرد قرار گرفته است ، اولين دوره از سال 51 الي 58 بوده كه از سال 58 تا 59 تحت تعميرات سرد قرار گرفت ، دومين دوره از سال 59 تا 67 بوده كه بعد از آن طي 9 الي 10 ماه تحت تعميرات سرد قرار گرفت و سومين دورة كاركرد آن از 14 خرداد 68 تا                 1 ارديبهشت 81 بود و در سال 81 مورد تعميرات سرد قرار گرفت .

كورة شمارة 2 در سال 83 تحت تعميرات سرد قرار گرفت.

هر كوره در آبگينه 3 خط توليد دارد ، در كورة شمارة 1 ، 2 خط توليد شيشة جام ساده و 1 خط توليد شيشة جام مشجر وجود دارد و در كورة شمارة 2 ، هر 3 خط توليد شيشة جام ساده مي‌باشد .

پروژه‌هاي تحقيقاتي انجام شده و در دست اقدام در آبگينه :

(1 توليد شيشة reflective كه بصورت online در كورة شمارة 1 انجام شد .

(2 توليد شيشة سيمي (Wire glass) كه در خط توليد مشجر كورة 1 انجام گرفت .

(3 در حال حاضر توليد شيشة كريستال (البته شيشة كريستال نام تجاري است وگرنه هيچگونه فاز كريستال در آن وجود ندارد و به دليل وجود سرب و افزايش ضريب شكست و تلألو به اين اسم خوانده مي‌شود) با 24 % سرب به روش نيمه اتوماتيك و اتوماتيك در حال انجام است ، ظرفيت توليد اين بخش حدوداً 1000 تن در سال است                  كه در طرحهاي آتي قرار است 85 % توليدات بصورت دمش و برش و لقمه‌برداري توسط ربات انجام گيرد و 15 % توسط نيروي انساني و به روشهاي سنتي توليد گردد ، البته قسمت توليد شيشة كريستال بصورت دستي در آبگينه در حال انجام است .

همچنين آبگينه قبلاً فريت مورد نياز كارخانجات كاشي و چيني را توليد مي‌كرد ولي اكنون توليد فريت متوقف شده است .

لازم بذکر است هم اکنون پروژه توليد شيشه کريستال سربي از سال 83 بصورت صنعتي درآمده است.

 

 

+ نوشته شده در  شنبه ۲۵ فروردین۱۳۸۶ساعت 23:29  توسط حمید کیامیری  | 

معرفی شرکت

 

 

معرفي شركت

SORG

 

   اين شركت از شركتهاي بسيار معتبر در امر كوره هاي ذوب شيشه، سيستم هاي فورهارث، تجهيزات و سرويس دهي در امر توليد شيشه در آلمان مي باشد. (MELTING FURNACES-FOREHEATH SYSTEMS-EQUIPMENT- (SERVICE

 

----------------------------------

 

SORG

Nikolaus Sorg GmbH & Co KG

P.O. Box 1520

97805 Lohr am Main

Germany

 

 

Phone     +49/9352/507-0

Fax         +49/9352/507-196

 

   nsorg@sorg.de    e-mail:

internet: http://www.sorg.de

 

 

 

 

 

 

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۲۲ فروردین۱۳۸۶ساعت 23:20  توسط حمید کیامیری  | 

معرفی شرکت

 

 

معرفي شركت

 KURT MERKER KELHEIM

 

   اين شركت از شركتهاي بسيار معتبر در امر ساخت لوازمات جانبي توليد شيشه بويژه شيشه مظروف در آلمان مي باشد. از جمله توليدات اين شركت مي توان موارد ذيل را نام برد:

 

   انواع سنگهاي تراش و پوليش-كف ساب و لب ساب-دستگاه اسيدواش-دستگاه سندبلاست-دم شيشه گري-قيچي مخصوص برش لقمه هاي مذاب-لوازمات مخصوص حكاكي روي شيشه-وسايل حفاظت ايمني مخصوص توليد شيشه-برش كلگي ظروف توليد شده به روش فوتي دستي

 

   اين شركت همچنين چندين جلد كتاب به زبان آلماني و انگليسي در مورد توليد شيشه هاي مظروف از جمله شيشه كريستال سربي به رشته تحرير درآورده است.

 

 

Kurt Merker GmbH-Elsterstrasse 6 . D-93309 Kelheim  GERMANY

Phone    + 49-9441-3355

Fax        + 49-9441-12815

   k-merker@t-online.de    e-mail:

 

 

 

 

 

 

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۲۲ فروردین۱۳۸۶ساعت 23:19  توسط حمید کیامیری  | 

معرفی شرکت

 

 

معرفي شركت

 

HORN

THERMOPROCESS

MACHINERY

 

   اين شركت از شركتهاي بسيار معتبر در امر ساخت لهر هاي آنيلينگ، لهرهاي دكوريتو، بچ شارژر در آلمان مي باشد.

 

----------------------------------

 

 

 

 

Phone     +49/9636/9204-50

Fax         +49/9636/9204-85

 

   thermoprocess@hornglass.com    e-mail:

internet: http://www.hornglass.com

 

 

 

 

 

 

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۲۲ فروردین۱۳۸۶ساعت 23:18  توسط حمید کیامیری  | 

معرفی شرکت

 

 

معرفي شركت

NEUTRA

 

   اين شركت از شركتهاي بسيار معتبر در امر ساخت دستگاه اسيدواش مورد مصرف صنايع شيشه بويژه شيشه كريستال سربي در آلمان مي باشد. از مزاياي مهم اين دستگاه نسبت به دستگاه هاي مشابه ساخت كشورهاي ديگر مي توان به لوازمات جانبي بسيار دقيق آن در مورد مسايل حفاظت محيط زيست (خنثي سازي پسابهاي اسيد و دستگاه فيترپرس) اشاره نمود.

 

 

Neutra  Kunststoffbau GmbH  Oberreit  14   83317  Teisendorf GERMANY

Phone    + 49-8666-8618

Fax        + 49-8666-6420

 

 

 

 

 

 

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۲۲ فروردین۱۳۸۶ساعت 23:18  توسط حمید کیامیری  | 

معرفی شرکت

 

 

معرفي شركت

F.I.C (UK) LIMITED

 

   اين شركت از شركتهاي معتبر در امر ساخت كارخانه توليد شيشه، كوره هاي ريجنراتوري، كوره هاي ريكوپراتوري، كوره هاي اكسيژن سوز، كوره هاي تمام الكتريكي  و .... در انگلستان مي باشد.

 

 

 

 

Phone     +44 (0) 1736 366 962

Fax         +44 (0) 1736 351 198

 

   general@fic-uk.com    e-mail:

internet: http://www.fic-uk.com

 

 

 

 

 

 

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۲۲ فروردین۱۳۸۶ساعت 23:16  توسط حمید کیامیری  | 

معرفی شرکت

 

 

معرفي شركت

ELECTROGLASS

 

 

   اين شركت از شركتهاي بسيار معتبر در امر ساخت كوره  ، فورهارث تمام الكتريكي  و  سنسورهاي سطح سنج و .... در انگلستان مي باشد.

 

 

 

Electroglass Limited,

4 Brunel Road, Benfleet,

Essex, ss7 4ps, England

 

Phone     00 44 (0) 1268 565577

Fax         00 44 (0) 1268 565594

 

   info@electroglass.co.uk    e-mail:

internet: http://www.electroglass.co.uk

 

 

 

 

 

 

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۲۲ فروردین۱۳۸۶ساعت 23:15  توسط حمید کیامیری  | 

شرکت شیشه همدان

 

 

شركت شيشه همدان

شركت شيشه همدان مجهز به كوره هاي پيشرفته و جديد با هفت خط توليد فعال  با ظرفيت اسمي 300 تن در روز يكي از بزرگترين و مشهورترين كارخانه هاي شيشه در ايران و خاورميانه ميباشد . كارخانه چند تائيديه استاندارد ملي ايران     ( Isiri )   را جهت تعدادي از محصولات خود دريافت كرده است . محصولات كارخانه شيشه همدان : انواع مختلف بطري هاي200, 300 , 450 , 600 , 1000  سي سي و بطريهاي نوشابه با چاپ مورد نظر مشتري و انواع مختلف جار ( شيشه هاي مربائي ) مانند200, 330 , 750 , 1000 , و 1500 سي سي و هرنوع سفارش مخصوص طبق درخواست مشتري ميباشد

 

 آدرس کارخانه
ايران - همدان - جاده تهران - 12
كيلومتري همدان
صندوق پستی:885 -65155

+98 811 2545027-9 :تلفن
+98 811 2545879 :
نمابر

 

آدرس دفترمركزی
ايران - تهران -
خيابان فرد وسی - کوچه صادق - ساختمان شماره 25
صندوق پستی:  4579- 155

+98 21 6704528 :تلفن
+98 21 6713016 :
نمابر

 

 

+ نوشته شده در  شنبه ۱۹ اسفند۱۳۸۵ساعت 20:52  توسط حمید کیامیری  | 

معرفي شركت مواد ويژه ليا

شركت مواد ويژه ليا 

شركت مواد ويژه ليا اولين واحد توليد كننده الياف شيشه با استفاده ازتكنولوژي مدرن در ايران ميباشد.محصولا ت تو ليدي الياف شيشه درصنعت ، به عنو ان عايق كننده و يا تقويت كننده ماتريس هاي گوناگون مورد توجه قرا مي گيرند . تيشوي فايبر گلاس بعنوان  بستر نگهدارنده جهت ساخت  عايقهاي رطوبتي ساختمان و همچنين پوشش لوله هاي آب ، نفت و گاز و موارد مشابه كاربرد دارد بعلاوه الياف شيشه خرد شده توليدي جهت تقويت مصالح ساختماني مورد استفاده قرار مي گيرد .

درتوليد الياف شيشه ابتدا ما ده اوليه مصرفي كه همان مواد اوليه توليد شيشه شامل سيليس،كربنات سديم، فلد سپات، دلوميت و سايرافزودنيهاي مورد نياز بسته  به نوع محصول ميباشد، درکوره ذوب و به شيشه مذاب تبديل مي شوند سپس شيشه مذاب از بوشينگهاي پلاتيني عبور وبه الياف بسيار باريك شيشه اي تبديل مي گردد. اين الياف در قسمت هاي ديگر مي تواند به تيشو، نخ يا مت تبديل شود. ظرفيت تو ليد اين واحد تو ليدي كه كارخا نه آن درمنطقه صنعتي ليا ،واقع در كيلومتر 17 جاده قزوين - بوئين زهرا قراردارد درفاز اول 2000 تن الياف شيشه درسال مي باشد كه ماشين آلات آن با برخوداري از تكنولوژي مدرن در اين صنعت از آلمان خريداري گرديده . سرما يه لازم براي اجراي اين طرح ، حدود 86 ميليارد ريا ل مي باشد  كه مبلغ 30 ميليارد ريال سرمايه نقدي شركت مي باشد .

اين واحد توليدي در سال 82 به توليد رسیده است كه امید است با اجراي آن سالانه 12/365 ميليارد ريال سود عايد سهامداران آن گردد. شركت سرمايه گذاري تو سعه صنعتي ايران به ميزان 95 درصد در اين واحد مشاركت دارد.

سرمايه ثبت شده شركت در حال حاضر 30 ميليارد ريال مي باشد .

 اين واحدتوليدي در سال 82 به توليد رسيده است كه اميد است با اجراي آن سالانه 12/365 ميليارد ريال سود عايد سهامداران آن گردد . شركت سرمايه گذاري توسعه صنعتي ايران به ميزان 95 درصد در اين واحد مشاركت دارد .

سرمايه ثبت شده شركت در حال حاضر 30 ميليارد ريال مي باشد .

شركت مواد ويژه ليا

شركت مواد ويژه ليا يكي ديگر از شركتهاي تابعه با سرمايه 30 ميليارد ريال به منظور توليد الياف شيشه و تهيه تيشو فايبرگلاس از الياف شيشه به ظرفيت توليد سالانه 35 ميليون متر مربع احداث شده و از نيمه دوم سال 1383 به بهره برداري رسيده است.

الف سود عملياتي اين واحد با فروش ساليانه حدود 36.500 ميليون ريال بالغ بر 7.000 ميليون ريال و يا 19 درصد فروش مي باشد و ليكن هزينه هاي مالي ناشي از اقساط عقب افتاده تسهيلات فاينانس به شدت باعث كاهش سود مورد انتظار شده است.  لذا به منظور اصلاح ساختار مالي و كاهش هزينه هاي مالي ضرورت دارد كه اقساط تسهيلات فاينانس به ميزان 20 ميليارد ريال در اسرع وقت تسويه گردد.

ب صنعت الياف شيشه يكي از صنايع با تكنولوژي بالا بوده و شركت مواد ويژه ليا اولين شركتي است كه اين محصولات را در داخل كشور توليد نموده و با محصولات مشابه خارجي رقابت مي نمايد.  به منظور افزايش سهم بازار و كنترل واردات اين نوع كالاها، زمينه توسعه اين واحد فراهم بوده و ضرورت افزايش ظرفيت توليد محصولات به منظور توليد تيشو الياف فايبر گلاس، الياف بريده شده فايبرگلاس، روينگ منسوج فايبرگلاس، مت نبافته و نخ فايبرگلاس و تقاضا براي فرآورده هاي آن در بازار وجود دارد .

                                       نتايج بررسي اقتصادي طرح               ( ارقام به ميليون ريال)

ميزان

 سرمايه گذاري

فروش

 ساليانه

متوسط

سود سالانه

نرخ برگشت داخلي

 طرح  IRR (درصد)

برگشت

سرمايه

400.000

200.000

161.360

24

3 سال

ظرفيت توليد سالانه : 8.000 تن

سهم آورده سهامداران حدود 40 درصد و به ميزان 160 ميليارد ريال مي باشد.  بنابراين كل سرمايه گذاري مورد نياز شركت مواد ويژه ليا در دو سال آينده حدود 180 ميليارد ريال برآورد مي گردد. پيش بيني مي شود با افزايش سرمايه در اين شركت و كاهش هزينه هاي مالي آن ميتوان طي مدت كوتاهي سهام اين شركت را به بازار بورس وارد نمود.

 

+ نوشته شده در  یکشنبه ۲۲ بهمن۱۳۸۵ساعت 18:56  توسط حمید کیامیری  |